دسته بندی نشده

هفت قانون اساسی آموزش پربازده

راه ارتقای کیفیت آموزش و دستیابی به نتایج بهتر از تدریس چیست؟ در سال ۱۹۸۷ آرتور چیکرینگ در مقاله هفت قانون را باتوجه به مطالعات میدانی برای دستیابی به آموزش و یادگیری بهتر در مقطع کارشناسی ارائه دادند که بعدها راهکارهای ارائه شده در این مقاله به مقاطع پایین تر تحصیلی نیز تعمیم داده شد. در این مقاله از شیوه عملی داشتن کلاسهای پربازده معمولی و آنلاین ارائه خواهد شد.

به تقویت ارتباط بین مدرسه و دانش آموزان بپردازید:

داشتن ارتباط گرم با دانش آموزان ضروری است! برای داشتن دانش آموزانی موفق باید ارتباط بین دانش آموز و معلمانش در بهترین حالت باشد. یکی از دلایلی که دانش آموزان موفق به ارتباط گیری با دروس نمیشوند این است که فکر میکنند مدرسه کاری برای زندگی آنها نمیکند در نتیجه حس انزوا و سرخوردگی در محیط مدرسه به آنها دست میدهد.

⭕️پیشنهادات میدانی: با دانش آموزان خارج از محیط کلاس ارتباط برقرار کنید اسامی کوچک هریک از دانش آموزان را بدانید در مشکلات غیردرسی هم کنار شاگردانتان باشید بازخورد های نفر به نفر به تکالیف دانش آموزان دهید در جشن های دانش آموزی شرکت کنید از دانش آموزان بخواهید تا در مورد کلاسهایتان اظهار نظر کنند خارج از کلاس در ساعات مشخصی در دسترس دانش آموزان باشید تجربیات شخصی خود را با دانش آموزان در میان بگذارید به صورت تک به تک با دانش آموزانتان در مورد اهداف و آرزوهایشان صحبت کنید

توانایی کار تیمی را در دانش آموزان گسترش دهید:

هنگامی که دانش آموزان بتوانند با یکدیگر در قالب یک تیم تلاش کنند توانایی یادگیریشان هم افزایش می یابد. شاخصه یک آموزش خوب تعاملی و اجتماعی بودن است، نه رقابتی و تک گرا! باهم تلاش کردن به دانش آموز یاد میدهد که برای پیشرفت به فکر سایرین بودن و کمک دادن به آنها اهمیت دارد.

⭕️پیشنهادات میدانی: گروه های درسی در کلاس تشکیل دهید دانش آموزان را تشویق به فعالیتهایی کنید که کمک کند یکدیگر را بهتر بشناسند. تکالیف گروهی و ارائه های گروهی بدهید دانش آموزان را تشویق کنید تا به صورت گروهی برای امتحانات آماده شوند نتایج را به صورت گروهی بدهید فارغ از اینکه بهترین عملکرد را چه کسی داشته دانش آموزانی که متعلق به نژاد های دیگر هستند را تشویق به معرفی آداب و رسومشان کنید

 

نوشتهٔ پیشین
۵ راهکار برای افزایش تمرکز دانش آموزان
نوشتهٔ بعدی
هشت ویژگی شخصیتی رهبران موفق

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست